Реал Мадрид официјално објави дека Такефуса Кубо е најновото засилување на клубот. По трансферите на Јовиќ, Милитао, Родриго, Менди и Азар, “кралевите” го финализираа трансферот…

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос официјално останува во клубот. Веста беше официјално потврдена на денешната пресконференција. Шпанскиот дефанзивец имаше одлична понуда од кинески клуб,…