Во првото полувреме од финалето на Лигата на шампионите меѓу Тотенхем и Ливерпул, на теренот на „Ванда Метрополитано“ истрча блондинка во танга, која го привлече…

Ливерпул го порази Тотенхем, со 0:2, во англиското финале од Лигата на шампиони. Јирген Клоп конечно се закити со трофејот од најпрестижното европско натпреварување.

Премиер Лигата според сите рангирања е најдобрата лига во светот, но последниве неколку години беше оспорувана од многумина поради слабите резултати на Англиските екипи во…

"Црвените" настапија без главните ѕвезди, Мохамед Салах и Роберто Фирмино, но тоа не беше проблем за играчите на Јирген Клоп да го остават срцето на…