Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчес постигнал преддоговор за трансфер во Интер, тврди "Скај Италија". Чилеанецот ги договорил личните услови со "нероазурите" и е спремен…

Холандскиот плејмејкер, Весли Снајдер објави дека става крај на фудбалската кариера. 35-годишниот фудбалер е без клуб од јули. Последен клуб му беше Ал-Гарафа од Катар.…