Англија Видео
Хамес Родригес, Евертон, Брајтон
D. Calvert-Lewin 16′
(асистент G. Sigurðsson)
1 – 0
1 – 1 41′ N. Maupay
Y. Mina 45’+2
(асистент J. Rodríguez)
2 – 1
J. Rodríguez 52′
(асистент A. Iwobi)
3 – 1
J. Rodríguez 70′
(асистент A. Doucouré)
4 – 1

Хамес Родригес продолжува да блеска во дресот на Евертон. Колумбиецот постигна 2 гола и една асистенција во победата од 4:2 против Брајтон. Тимот на Карло Анчелоти ја забележа 4-та последователна победа од старот од Премиер лигата, и заслужено се наоѓа на првото место на табелата.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *