Видео Лига на шампиони
Бускетс, Барселона, Ференцварош
L. Messi (пенал) 27′1 – 0
Ansu Fati 42′
(асистент F. de Jong)
2 – 0
Philippe Coutinho 52′
(асистент Ansu Fati)
3 – 0
3 – 1 70′ I. Kharatin (пенал)
Pedri 82′
(асистент O. Dembélé)
4 – 1
O. Dembélé 89′
(асистент L. Messi)
5 – 1

Барселона му посака добредојде на Ференцварош во Лигата на шампиони, со високи 5:1.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *