Видео Лига на шампиони
Маркус Рашворд, Манчестер Јунајтед, ПСЖ
0 – 1 23′ Bruno Fernandes (пенал)
A. Martial (автогол) 55′1 – 1
1 – 2 87′ M. Rashford
(асистент P. Pogba)

Манчестер Јунајтед повторно подобар од ПСЖ. Англичаните со одличен гол, во завршницата, на Маркус Рашворд стигнаа до полн плен во Париз.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *