Видео Лига на шампиони
Реал Мадрид, Шахтар Донецк
0 – 1 29′ Tetê
(асистент V. Kornienko)
0 – 2 33′ R. Varane (автогол)
0 – 3 42′ M. Solomon
(асистент Tetê)
L. Modrić 54′
(асистент Marcelo)
1 – 3
Vinícius Júnior 59′2 – 3

Шахтар Донецк го изненади најтрофејниот европски клуб со победа од 2:3, во Мадрид. За “кралевите“ ова е втор пораз во низа, по домашниот пораз од Кадиз, во Ла Лига.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *