Видео Лига на шампиони
Алаба, Бајерн Минхен
K. Coman 28′
(асистент J. Kimmich)
1 – 0
L. Goretzka 41′
(асистент K. Coman)
2 – 0
C. Tolisso 66′3 – 0
K. Coman 72′
(асистент T. Müller)
4 – 0

Бајерн Минхен тргнува самоуверено во одбраната на титулата во Лигата на шампиони, совладувајќи го Атлетико Мадрид со високи 4:0.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *