Видео Лига на шампиони
Феран Торес, Манчестер Сити
0 – 1 14′ L. Díaz
(асистент M. Uribe)
S. Agüero (пенал) 20′1 – 1
İ. Gündoğan 65′2 – 1
Ferran Torres 73′
(асистент P. Foden)
3 – 1

Манчестер Сити со пресврт го совлада Порто. Португалците имаа рано водство, но избраниците на Пеп Гвардиола бргу воспоставија конрола на натпреварот, израмнувајќи во 20-та минута, со гол на Агуеро од пенал. “Граѓаните“ со 2 гола во второто полувреме стигнаа до полн плен.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *