Англија Видео
Диого Жота, Арнолд, Ливерпул
0 – 1 13′ S. Berge (пенал)
Roberto Firmino 41′1 – 1
Diogo Jota 64′
(асистент S. Mané)
2 – 1

Ливерпул со пресврт стигна до полн плен на дуелот со Шефилд Јунајтед. Со новите 3 бода, “црвените“ се изедначија со градскио ривал Евертон, на врвот на премиер лигата, но “карамелите“ имаат и натпревар помалку.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *