Англија Видео
0 – 1Deulofeu 5′
0 – 2Deulofeu 80′
K. Ahearne-Grant (ас. C. Löwe) 90’+31 – 2

Деулофеу ја продолжува својата одлечна голгетерска форма и на натпреварот против последно пласираниот Хадерсфилд.

Шпанецот донесе водство за гостите веќе во 5-та минута со извонредно прецизен удар, а својот втор гол го постигна во 80′, за да ја осигура победата на Вотфорд.

Во 93′ Грант постигна почесен гол за Хадерсфилд, за конечни 1-2.

Со оваа победа Вотфорд го мина Волвс и отиде на 7-мата позиција и моментално ја има титулата “најдобар од останатите”, односно најдобар тим надвор од топ 6.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *