Италија
Франческо Тоти, Рома

Легендата на Рома, Франческо Тоти ќе го напушти клубот соопштува “Corriere dello Sport”. Поранешниот капитен на “старата волчица” очекуваше состанок со раководството на клубот, на кој би се дискутирала иднината на клубот, но состанокот никогаш не се случи, а самиот Тоти донел решение да го напушти својот омилен клуб.

Се зборува дека главна причина се недоразбирањата со претседателот на Рома, Џејмс Палот. Ваквото решение Тоти ќе го објави на официјалната пресконференција во понеделник.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *