Опсајд Шпанија
Серхио Рамос и Пилар Рубио

Капитенот на Реал Мадрид и шпанската репрезентација, Серхио Рамос денес го кажа судбоносното “да” со својата долгогодишна девојка – Пилар Рубио. Двојата е заедно од 2012 година, а заедно имаат 3 сина. Свеченоста се случи денес во катедралата во Севиља, а забавата ќе продолжи на приватната хациенда “Finca de La Alegria SR4” каде се забранети мобилни телефони и фото апарати. Главни музички ѕвезди ќе бидат AC/DC и Марк Ентони.

На забавата се поканити сите соиграчи од Реал Мадрид, заедно со претседателот Флорентино Перес, а и многу колеги од шпанската репрезентација. На големо изненадување, меѓу листата на гости не се најдоа старите колеги Икер Касиљас и Кристијано Роналдо.

Пилар Рубио
Серхио Рамос
Лука Модриќ
Кејлор Навас и Андреа Салас
Хесус Навас
Марко Асенсио и Сандра Гарал
Мате Ковачиќ и Изабела Андријаниќ
Серхио Бускетс и Елена Галера
Санти Касорла
Пепе Реина
Роберто Карлос
Жорди Алба
Алваро Мората и Алис Кампело
Флорентино Перес
Дејвид и Викторија Бекам
Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *