Трансфери Франција
Кефрен Турам - Ница

Синот на светскиот шампион со Франција од 1998 г. Лилијан Турам го напушти Монако и потпиша со Ница. Кефрен Турам, кој игра како играч за врска, настапува за француската репрезентација до 21 г. и важи за еден од големите таленти на денешницата. Неговиот договор со младинскиот тим на Монако истекува за три дена, а веќе го договори својот прв професионален договор со тимот на Ница.

“Кефрен има одлични квалитети и е момче кое работи многу напорно за да се усоврши. Тој брзо беше убеден да дојде во клуб кој не се колеба да даде шанса на млади фудбалери”, изјави спортскиот директор на Ница, Равиерата Жил Гриманди.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *