Опсајд
Габи и Марио Гомес

Денес слават роденден 36-годишниот Габи, поранешен капитен на Атлетико Мадрид, и 34-годишниот Марио Гомес – моментален напаѓач на Штутарт.

Потсетување на најдобрите голови и моменти од кариерите на двата фудбалери.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *