Трансфери
Андре Силва пред трансфер во Монако

Монако направи важен чекор во преговорите со Милан за напаѓачот Андре Силва, соопштува познатиот новинар Џанлука ди Марцио. Францускиот клуб е близу до трансфер на Португалецот, за сума од 30 милиони евра, откако зделката меѓу двата клуба е во завршна фаза.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *