Трансфери
Елиф Елмас во Наполи

Нашиот репрезентативец конечно го финализираше договорот со италијанскиот гигант Наполи. Фенербахче ќе добие 16 милиони евра и дополнителни 3 во бонуси.

Елмас дојде во Фенербахче летото 2017-та за само 180 000 евра од Работнички, а си заминува за сума од околу 100 пати повеќе.

Елмас настапи на 29 натпревари за Фенербахче последната сезона, а постигна и 4 погодоци.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *