Видео Италија
Матијс де Лихт со автогол на дебито за Јувентус

Де Лихт пристигна во Торино за неверојатни 75 милиони евра, кои лесно може да “пораснат” и да го направат во најскап дефанзивец во светот. Сепак, младиот Холанѓанец лошо ја почна авантурата во Јувентус, со автогол на мечот против Интер. Ќе успее ли да се справи 19-годишникот со целиот публицитет и очекувања, поради скапиот трансфер, останува да видиме.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *