Англија Видео
Серхио Агуеро, Манчестер Сити
K. De Bruyne (ас. David Silva) 2′1 – 0
S. Agüero (ас. K. De Bruyne) 42′2 – 0
S. Agüero (ас. David Silva) 55′3 – 0
Bernardo Silva (ас. S. Agüero) 79′4 – 0

“Граѓаните” слават лесна победа против аутсајдерот Брајтон, што им донесе прво место на табелата, барем на неколку часа.

Домакините го започнаа натпреварот фуриозно, и по само 70-ина секунди стигнаа до водство, со голот на Кевин де Брујн.

Серхио Агуеро зголеми на 2:0 во 42-та минута, а Аргентинецот погоди и за 3:0 во 55-тата минута. Конечните 4:0 ги постави Бернардо Силва во 79-тата минута.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *