Трансфери
Хесе Родригез во Спортинг Лисабон

Пари Сен Жермен го позајми, до крајот на сезоната, шпанскиот напаѓач Хесе Родригес на Спортинг Лисабон. Португалците имаат опција за целосно откупување на договорот на 27-годишниот фудбалер.

Хесе дојде во ПСЖ во 2016 година за 25 милиони евра од Реал Мадрид, но никако не успеа да се избори за место во составот и беше позајмуван на Лас Палмас, Стоук Сити и последно на Бетис.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *