Видео Италија
Наполи, Бреша, Серија А
D. Mertens (José Callejón) 13′1 – 0
K. Manolas (N. Maksimovic) 45’+42 – 0
2 – 1M. Balotelli (S. Tonali) 67′

Наполи ја победи Бреша минимално со 2:1, и се зацврсти на четвртата позиција со 12 бода, 6 помалку од лидерот Интер кој е единствен тим во Серија А со максимален учинок.

Резултатот го отвори Дриес Мертенс на асистенција на Хосе Каљехон во 13-тата минута.

Во четвртата минута од судиското продолжение на првото полувреме, Костас Манолас погоди за сигурно водство од 2:0.

Во 67-та минута, Марио Балотели се запиша на листата стрелци и ја врати неизвесноста на натпреварот.

Нашиот Елиф Елмас влезе во игра во 73-тата минута, на местото на Фернандо Љоренте.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *