Видео Лига на шампиони
0 – 1A. Oxlade-Chamberlain (ас. Fabinho) 2′
0 – 2A. Oxlade-Chamberlain (ас. Roberto Firmino) 57′
0 – 3S. Mané (ас. Mohamed Salah) 77′
0 – 4Mohamed Salah 87′
S. Odey (ас. D. N’Dongala) 88′1 – 4

Алекс Окслејнд Чемберлејн доби ретка шанса да почне натпевар од првата минута и веднаш ја искористи погодувајќи веќе во 2′.

Самата погоди во 27′ со глава за 1-1, но голот беше поништен поради минимален офсајд.

Во 57′ Чемберлејн зголеми на 0-2, со својот втор гол, кој беше вистинска масторија.

Мане зголеми на 0-3 во 77′ по одлична асистенција на Салах, а токму Салах зголеми на 0-4 во 87′.

Во 88′ Одеј беше најснаодлив во шеснаесетникот на Ливерпул и го постигна почесниот гол за Генк, за конечни 1-4.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *