Германија
Арсен Венгер, Бајерн Минхен

Поранешниот менаџер на Арсенал Арсен Венгер ги коментираше информаците дека може да седне на менаџерската функција во Бајерн Минхен. Според британските медиуми баварците ќе потпишат договор со Французинот до крајот на сезоната, а летото ќе се обидат да потпишат со Ерик тен Хаг од Ајакс или Томас Тухел од ПСЖ.

“Ги познавам луѓето кои донесуваат одлуки во Бајерн. Некогаш навистина можев да го предводам овој клуб, но сега не сум зборувал со никого„ изјави Венгер за германски Bild.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *