Видео Шпанија
Барселона, Леганес, Лионел Меси, Кралски куп
A. Griezmann (ас. Nélson Semedo) 4′1 – 0
C. Lenglet (ас. L. Messi) 27′2 – 0
L. Messi 59′3 – 0
Arthur 77′4 – 0
L. Messi (ас. I. Rakitić) 89′5 – 0

Каталонците лесно се справија со Леганес и обезбедија пласман во 1/4 финале од Кралскиот куп на Шпанија.

Победата ја најави Антоан Гризман уште во четвртата минута. Колегата од репрезентацијата, Ленгле зголеми на 2:0 во 27-та минута.

Капитенот Меси погоди во 59-тата за 3:0, а ги постави и конечните 5:0 со гол во претпоследната минута. Во меѓувреме, Бразилецот Артур погоди во 77-та минута, за 4:0.

Лионел Меси со победава стигна до фантастични 500 победи во дресот на Барселона.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *