Англија
Челси, Вилијан, Бразил

Сопругата заедно со ќерките на фудбалерот ја напуштија Англија, а тој остана поради наредба на клубот. Имено, Челси стравуваше дека тој нема да може да се врати поради мерките за карантин.

Според Goal.com, Челси попуштил и му дал дозвола на Бразилецот да се врати во татковината заедно со своето семејство. “Сините” планираат да продолжат со тренинзи на 6 април, но за тоа ќе се одлучува понатаму, во зависност од ситуацијата.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *