Шпанија
Нолито, Севиља, коронавирус, тоалет

Крилото на Севиља Нолито раскажа како го минува секојдневието затворен дома.

“Признавам дека жена ми купи цел камион тоалетна хартија”, изјави на шега поранешниот фудбалер на Барселона и Манчестер Сити за marca.com. “Дома тренирам неколку часа дневно, следејќи ги советите на кондиционите тренери, за да ја загубам формата. Важно е да сме во одлична форма кога ќе почнеме пак со натпревари”, сподели Шпанецот.

“Има многу работи за правење дома. Имаме три деца кои постојано трчат наоколу. Моментално ги гледам новите епизоди на серијата “Елит” на Netflix. Имам многу филмови за гледање. Ми фали нормалниот живот со семејството, како и тренинзите со соиграчите, а секако и натпреварите”, додаде Нолито.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *