Италија
Јувентус, Бреша, Дибала

Фудбалерите на Јувентус нема да добиваат плата четири месеци: март, април, мај и јуни. Ваквата вест беше денес официјално соопштена од клубот.

Мерката доаѓа како одговор за кризата од пандемијата од коронавирус, а со истата клубот ќе заштети 90 милиони евра.

Откако ќе заврши кризата, клубот планира да се реваншира на своите фудбалери со покачување на платите. Во следните денови претстои потпишување на личните договори со играчите и тренерот. Јувентус им се заблагодарува на сите за жртвувањето на личните интереси во ова тешко време”, пишува во соопштението на клубот.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *