Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос ја запиша победата број 400 за кралскиот клуб. Шпанскиот стопер стигна до оваа јубилејна бројка по 611 официјални натпревари…

Реал Сосиедад го изненади лидерот Атлетико Мадрид, совладувајќи го со 2:0. Главни херои на домакините беа позајмениот, од Реал Мадрид, Марин Одегард и новото засилување…