"Милионерите" славеа тешка победа против Волфсбург со двата гола на Пако Алкасер во судиското продолжение. Во меѓувреме, главниот конкурент, Бајерн Минхен ремизираше 1:1 на гостувањето…

“Милионерите“ ја засилија одбраната со трансферот на младиот Леонардо Балерди од Бока Јуниорс. Двата клуба не ја откриваат цената на зделката, но според Трансфермаркт, станува…