Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде одби да ги коментира гласините за трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид, во пресрет на дуелот меѓу лидерот Барселона…

"Баварците" официјално го потврдија ангажманот на дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Лукас Ернандес. Зделката е рекордна за Бајерн Минхен, кој летово ќе искешира 80 милиона евра,…