Бајерн Минхен сè уште се нема засилено со звучно име во нападот, што значи фановите на клубот, повторно ќе гледаат единствена надеж во Роберт Левандовски.

"Милионерите" славеа тешка победа против Волфсбург со двата гола на Пако Алкасер во судиското продолжение. Во меѓувреме, главниот конкурент, Бајерн Минхен ремизираше 1:1 на гостувањето…