Италијанскиот дефанзивец на Вест Хем, Анџело Огбона ја критикуваше британската влада поради задоцнетите мерки против пандемијата од коронавирус. Тој го спомена односот на Островот спрема…

Првиот меч по изрекувањето на санкцијата од УЕФА, Манчестер Сити го одигра вечерва, против Вест Хем на домашен терен, натпревар која требаше да се игра…