Нашиот репрезентативец вчера го официјализираше долгонајавуваниот трансфер во италијански Наполи, а денес и самиот претседател Де Лаурентис се пофали на социјалните мрежи и му посака…

19-годишниот Елмас со своите одлични игри за Фенербахче и за Македонскиот национален состав ја воодушеви цела Европа, па веќе подолг период се шпекулира кој тим…