Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчес постигнал преддоговор за трансфер во Интер, тврди "Скај Италија". Чилеанецот ги договорил личните услови со "нероазурите" и е спремен…

Слободниот агент Даниел Алвеш добил понуда од Интер, информира бразилското издание UOL Esporte. 36-годишниот фудбалер, кој утре игра во финалето на Копа Америка има понуда…

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку ги договорил личните услови со Интер. Новиот тренер на "нероазурите", Антонио Конте планира големи промени во клубот, а Белгиецот…

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо Фернандес може да ја продолжи кариерата во италијанската Серија А. Според “Марка“, Интер е сериозно заинтересиран за 29-годишниот шпански репрезентативец.…