Вулверхемптон одигра одличен натпревар на тешкото гостување кај шампионот на Ангија, но "волците" изненадија и заслужено си одат со 3 бода од "Етихад" стадионот.

Дефанзивецот на Манчестер Сити Ајмерик Лапорт имаше успешна операција на десното колено, соопштија од клубот. Играчот се здоби со повреда на саботниот дуел со Брајтон,…