37-годишниот голман, на Порто, доживеа инфаркт утринава. Касијас е легенда на шпанскиот фудбал и Реал Мадрид, а веќе 3 години настапува за португалски Порто. Breaking:…

Искусниот Португалски дефанзивец се враќа во Порто, каде играше во периодот од 2004 до 2007, пред да замине во Реал Мадрид. На 17 Декември Пепе…