Играчот за врска на Јувентус, Блес Матуиди е сосема блиску до напуштање на италијанскиот првак. Според медиумите од Апенините, 32-годишниот Французин е близу трансфер во…

Леонардо Бонучи добил понуда за трансфер во Парис Сен Жермен. Според “Република” шампионот на Франција предложил на стоперот плата од 7 милиони евра по сезона.…

Денес во Франција се одиграа натпреварите од претпоследното 37 коло. ПСЖ го пречека претпоследниот Дижон. Со евентуална победа Дижон ќе отидеше на 34 поени, односно…