Масимилијано Алегри ја коментираше разделбата со Јувентус, по крајот на сезонава, откако денес, шампионите на Италија, објави официјално дека Италијанецот нема да биде на клупата…

Џенова извади бод на гостувањето кај Наполи, благодарение на нашиот Пандев кој беше асистент на погодокот на Дарко Лазовиќ во судиското продолжение од првото полувреме.