Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос ја запиша победата број 400 за кралскиот клуб. Шпанскиот стопер стигна до оваа јубилејна бројка по 611 официјални натпревари…

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос беше казнет од УЕФА со натпревар плус поради намерниот жолт картон на крајот од натпреварот на гостувањето кај Ајакс,…