Дефанзивецот, и доскорашен капитен, Гери Кејхил го напушти Челси како слободен агент, соопштија од клубот. 33-годишниот Англичанец сè уште нема решен каде ќе ја продолжи…

Новото засилување за Челси, Кристијан Пулишиќ пристигна во Лондон и се приклучи на остатокот од тимот. 20-годишниот американски репрезентативец пристигна од Борусија Дортмунд за сума…

Премиер Лигата според сите рангирања е најдобрата лига во светот, но последниве неколку години беше оспорувана од многумина поради слабите резултати на Англиските екипи во…