Видео Шпанија
Lionel Messi - Atletico Madrid
L. Suárez 85′ 1 – 0
L. Messi 86′ 2 – 0

Каталонците имаат 11 бода предност на врвот на табелата, и полека се насочуваат со мислите кон Лига на шампиони.

Домакините имаа играч повеќе од 28-та минута, кога Диего Коста заработи директен црвен картон поради расправија со судијата. Диего Симеоне веднаш го внесе во игра Кореа на местото на Аријас.

Црвен картон за Диего Коста

Атлетико Мадрид успешно се бранеше сè до последните 5 минути од натпреварот, кога на сцена стапија Суарес и Меси. Уругваецот постигна феноменален погодок во 85-тата минута, а само една подоцна Меси зголеми на 2:0.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *