Денес во Даблин, Ирска, се одржа ждрепката за квалификациите за Европското првенство 2020 година, кое за првпат ќе се одржи во повеќе земји. Македонија се…

Португалија е акуелен Европски првак, освојувајќи го Евро 2016 во Франција. Кристијано Роналдо и компанија ги победија домаќините Франција во финалето. Но, не беше Роналдо…