Видео Франција
lyon - toulouse
M. Depay 10′ 1 – 0
1 – 1 M. Dossevi 15′
B. Traoré 30′ 2 – 1
N. Fekir (PG) 35′ 3 – 1
M. Dembélé 67′ 4 – 1
M. Dembélé 71′ 5 – 1

Тимот на Лион го прегази Тулуз со 5:1 во рамки на 27-то коло во француската Лига 1. Фудбалерите на Бруно Женесио ја зацврстија третата позиција со 49 бода, и имаат 6 бода предност во однос на четвртопласираниот Сен Етиен. Гостите пак остануваат петнаесетти со 28 бода.

Во прилог голеадата од Лион.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *