Тимот на Евертон продолжува со одличните партии. Денес слават минимална победа од 1:0 против, статистички гледано, еден од најтешките противници. Имено “карамелите” го надиграа Арсенал…

Арсенал има негатива од 3:1 на гостувањето кај Рен. Ќе усепат ли "топџиите" да го следат трендот на пресврти во 1/8 финалето од Лигата на…