"Баварците" официјално го потврдија ангажманот на дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Лукас Ернандес. Зделката е рекордна за Бајерн Минхен, кој летово ќе искешира 80 милиона евра,…

Тимот на Нико Ковач влегува во одлична резултатска серија и полека се врати здраво во трката за титулата. Баварците стигнаа до многу важна победа против…