"Милионерите" славеа тешка победа против Волфсбург со двата гола на Пако Алкасер во судиското продолжение. Во меѓувреме, главниот конкурент, Бајерн Минхен ремизираше 1:1 на гостувањето…

Борусија Дортмунд никако да се врати во посакуваната форма. Денес дојдоа до посакуваната победа на гостувањето кај Херта во Берлин, но со гол дури во…

“Милионерите“ ја засилија одбраната со трансферот на младиот Леонардо Балерди од Бока Јуниорс. Двата клуба не ја откриваат цената на зделката, но според Трансфермаркт, станува…