"Милионерите" славеа тешка победа против Волфсбург со двата гола на Пако Алкасер во судиското продолжение. Во меѓувреме, главниот конкурент, Бајерн Минхен ремизираше 1:1 на гостувањето…

Борусија Дортмунд никако да се врати во посакуваната форма. Денес дојдоа до посакуваната победа на гостувањето кај Херта во Берлин, но со гол дури во…

Тимот на Нико Ковач влегува во одлична резултатска серија и полека се врати здраво во трката за титулата. Баварците стигнаа до многу важна победа против…