“Нероазурите” ќе пробаат да ја искористат ситуацијата со Диего Годин, чиј договор со Атлетико Мадрид истекува летово. Како што претходно споделивме, Диего Годин е далеку…

“Нероазурите” размислуваат за повторно соединување со хрватскиот репрезентативец Матео Ковачиќ, соопштува Tuttosport. Играчот од средината на теренот, го напушти Интер летото 2015 година, за трансфер…