Џенова извади бод на гостувањето кај Наполи, благодарение на нашиот Пандев кој беше асистент на погодокот на Дарко Лазовиќ во судиското продолжение од првото полувреме.

Наполи ја потврди веста за новата повреда на капитенот Лоренцо Инсигње. Крилниот напаѓач само што почна со редовни тренинзи, но во петокот морал принудно да…