Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер забележа 9 победи и само 1 нерешен дуел и со право е менаџер на месецот во Премиер…

Манчестер Јунајтед стигна до третата победа во серија, во третиот натпревар под водство на Оле Гунар Солскјер. Погба повторно покажа дека тој знае како се…

Манчестер Јунајтед покажа вистинска доминација на гостувањето во Велс, совладувајќи ги Кардиф со високи 1-5. “Црвените ѓаволи” дојдоа до водство по само 3 минути игра,…